Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy w Katowicach? — Czym powinieneś się kierować?

30 maja 2022

W Polsce coraz więcej otwiera się szkół nauki jazdy zwłaszcza w okolicy Katowic, Chorzowa. Wielu przyszłych kierowców od samego początku stara się znaleźć szkołę jazdy o najbardziej przystępnych cenach, ale czy najtańsza opcja zawsze będzie najwłaściwsza? Otóż nie. 

Warto na samym początku podkreślić, że podczas wyboru najtańszej szkoły jazdy jedyną osobą, która może na tym stracić, jest sam kursant. Wybór nie zawsze jest prosty, dlatego też warto wpierw zrobić gruntowne rozeznanie

Jak to wygląda cenowo?

Za przykład możemy wziąć kurs prawa jazdy kategorii B w Piekarach Śląskich, który jest najbardziej popularny wśród przyszłych kierowców. Jego koszty wahają się w przedziale (w roku 2022) od 1 900 do 3 000 złotych. Oczywiście kwoty te znacznie się zwiększają w przypadku podjęcia się kursu na inne pojazdy, ale w tym artykule pominiemy tę kwestię. 

Przy wyborze szkoły zadaj sobie jedno ważne pytanie: 

  • czy wolisz kupić taniej kurs, zdając kilkukrotnie egzamin praktyczny,
  • czy zakupić droższy kurs, zdając za pierwszym razem?

Oczywiście tani kurs nie zawsze jest wyznacznikiem gorszej jakości, jednakże warto mieć to na uwadze. 

Czy warto zwracać uwagę na lokalizację?

Duża część przyszłych kierowców prócz ceny kieruje się także samą lokalizacją ośrodka. Jest to spowodowane wieloma względami. Jak wiadomo, im dalej masz do szkoły jazdy, tym więcej czasu będziesz musiał poświęcić na dojazd oraz na bilety lub paliwo. 

Niektóre szkoły oferują dojazd w cenie szkolenia, jeżeli liczba kursantów w danym terminie jest spora. Dodatkowo zależy to od samego umiejscowienia ośrodka, np. czy jest on w mieście, w którym zdaje się egzamin państwowy

Prócz samej lokalizacji, warto, abyś wpierw sprawdził opinie o danym ośrodku szkoleniowym, a także zapytał znajomych, z których to szkół korzystali. Jakby nie patrzeć, jest to najprostsze źródło doinformowania, a zarazem najskuteczniejsze.

Sprawdź co oferuje dana szkoła nauki jazdy np. z Zabrza lub z Twojej okolicy

Mamy tu na myśli kilka istotnych elementów, które powinny wchodzić w skład powierzchni szkoły jazdy, takich jak:

plac manewrowy — dobrze utwardzony, płaski, bez żadnych dziur, ani starego asfaltu,

samochody — zwróć uwagę na ich jakość, stan i ewentualnie rocznik. Jeżeli szkoła jazdy posiada stare pojazdy, musisz pamiętać, aby zdawać sobie sprawę z ich stanu. Wiele takich samochodów może posiadać ogromne przebiegi, co może wiązać się z wieloma mankamentami, takimi jak (najczęściej) wytarte sprzęgło. Jeżeli nauczysz się jeździć takim samochodem, ciężko będzie Ci oswoić się z nowymi pojazdami znajdującymi się w WORDzie. Może to skutkować częstym gaśnięciem samochodu, na co często zwracają uwagę egzaminatorzy. 

wykwalifikowana kadra — szkoleniowcy powinni być profesjonalistami z ogromnym doświadczeniem. Oczywiście życzliwość do kursantów jest bardzo istotną rzeczą, jednakże przekazywana w prosty i efektywny sposób wiedza jest kluczem do zdobycia w jak najszybszym tempie prawa jazdy

Serdecznie zapraszamy do zapisów do naszego ośrodka nauki jazdy!

Posiadamy nowe samochody (Toyota Yaris III — z 6 biegową skrzynią). Dodatkowo przy zapisie otrzymujesz jedną godzinę gratis. Sprawdź opinie i nie czekaj dłużej! Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 17.