Za co można oblać egzamin państwowy na prawo jazdy w Katowicach?

13 czerwca 2022

Przejechałeś określony czas na jazdach w szkole jazdy w Katowicach? Przyszedł moment, kiedy to porą jest wybrać się na egzamin państwowy. Pojawia się stres, zwłaszcza, za pierwszym razem. 

W tym artykule skupimy się na błędach, przez które możesz przesiąść się na miejsce pasażera podczas zdawania egzaminu na prawo jazdy. 

Niestety, przewinień, które powodują, że tracisz możliwość kontynuacji egzaminu, jest naprawdę wiele, dlatego przedstawimy Ci najważniejsze z nich.

Wyprzedzanie pojazdu

Jeżeli rozpoczynasz manewr wyprzedzania pojazdu jadącego w tym samym kierunku, musisz zwracać szczególną uwagę, czy nie zamierza się on zaraz zatrzymać, by ustąpić pierwszeństwa pieszym. W przypadku niezachowania ostrożności egzamin zostaje przerwany

Spowodowanie kolizji na drodze

W zasadzie jest to oczywiste, jednakże warto i tak o tym wspomnieć. Powodując kolizję, tracisz możliwość dalszej jazdy. 

Włącz światła

Ogromny stres i nerwy powodują, że nieraz zapomina się o najbardziej podstawowych rzeczach. Jedną z nich są światła. Jeżeli egzaminator zobaczy brak włączonych świateł, kończy się to oblaniem egzaminu

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub zaraz przed nim

Warunkiem koniecznym jest zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Czasem bywają oni nierozważni, skupieni na czymś innym, jednakże nie zmienia to faktu, że jeżeli się nie zatrzymasz lub wyprzedzisz w niedozwolonym miejscu, tracisz podejście

Niezastosowanie się do znaków drogowych, takich jak:

  • zakaz skręcania w stronę lewą,
  • zakaz skręcania w stronę prawą,
  • stop,
  • podwójna linia ciągła, 
  • zakaz wjazdu.

Przekroczenie prędkości

Przekroczenie dozwolonej prędkości o 20 km/h skutkuje zakończeniem egzaminu. 

Miej pewność podczas manewru wyprzedzania

Jeżeli nie upewnisz się, że jesteś bezpieczny podczas wyprzedzania — tracisz podejście. 

Nieustąpienie pierwszeństwa

Tego warto wyuczyć się na pamięć, ponieważ niejednokrotnie uratuje Ci to życie i zdrowie. Egzaminator zakończy egzamin, jeśli nie ustąpisz pierwszeństwa:

  • rowerzyście, 
  • w trakcie włączania się do ruchu,
  • pojazdom szynowym (np. tramwajom),
  • na skrzyżowaniu,
  • w trakcie cofania (miej oczy z tyłu głowy).

Dlaczego warto rozpocząć kurs prawa jazdy w Piekarach Śląskich lub u nas w Katowicach?

Z kilku prostych względów. Działamy szybko i skutecznie. Przekazujemy wiedzę w najprostszy możliwy sposób, tak by każdy kursant przyswoił wszystkie niezbędne informacje od deski do deski, które omawiamy na szkoleniach. Posiadamy flotę najnowszych samochodów, identycznych do tych stacjonujących w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD). 

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły jazdy Katowice na kursy prawa jazdy kat. AM, A1, A2, A, B, B+E, C, C+E, D, T. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę z ogromnym doświadczeniem. Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku. Zapraszamy na konsultacje oraz do kontaktu telefonicznego. Ponadto polecamy sprawdzić opinie na temat naszej nauki jazdy Chorzów.  Zapraszamy również do naszej Szkoły Jazdy zlokalizowanej w Zabrzu.